Suscasty #03 Prawo, zrównoważony rozwój i wyzwania dla firm. Agnieszka Skorupińska, Kancelaria CMS.

Od czego zacząć wdrażanie ESG w Twojej firmie?

W rozmowie mówimy wprost jak jest – kiedy należy zacząć przyglądać się nowym obowiązkom – już! Od czego należy zacząć wdrożenie, jak budować strukturę zarówno osób jak i procesów, żeby móc sprostać regulacjom, ale przede wszystkim – w co głęboko wierzymy – wdrażając zrównoważony rozwój zyskać przewagę konkurencyjną.

Z tego odcinka dowiesz się też na jakie trudności możesz napotkać, bo to nie tylko regulacyjna mnogość, ale również brak dostępnych na rynku osób z kwalifikacjami, firm doradczych i audytorów. Kluczowa jest jednak świadomość. Firmy nie dadzą sobie rady z przejściem na zrównoważony rozwój i implementacją dyrektyw, jeśli nie zbudują swojej świadomości w tym obszarze.

Last but not least: zmiana podejścia do zrównoważonego rozwoju. Nadal pokutuje przekonanie, że jest to obszar nieobowiązkowy, zależny od dobrej woli biznesu, że można traktować go fakultatywnie, a tak już nie jest. Zdecydowanie odpowiadają za to regulacje, ale również rosnąca presja ze strony coraz bardziej odpowiedzialnych i przyglądających się coraz dociekliwiej biznesowi konsumentów.